۱۳۹۸/۰۳/۲۶
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی:
از طرح هایی که ماندگاری بیشتر زائر را به دنبال دارد حمایت می کنیم
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی ضمن حمایت از طرح های گردشگری فضاپایه گفت: از هر طرحی که باعث ماندگاری بیشتر زائر در استان و مشهد شود حمایت می کنیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی محمدصادق براتی در دیدار با مشاور و دستیار ویژه رئیس سازمان فضایی ایران گفت: در سال حدود 32 تا 33 میلیون زائر داریم که حدود 3 میلیون نفر آنها خارجی هستند. این ظرفیت منحصربفردی است که می توان از آن استفاده کرد.
وی بیان کرد: سیاست کلی استان بر این است که محوریت گردشگری متمرکز باشد و به بخش های مختلف ارجاع داده نشود لذا همه دستگاه ها هم در این زمینه با تعامل ایجاد شده جلو آمده و هماهنگی خوبی دارند.
براتی اذعان کرد: به عنوان مثال طرح «پارک موضوعی آسمان رضوی» که شما مطرح کردید چون جذابیت دارد دستگاه های مختلف از جمله آستان قدس را می توانیم دخیل کنیم که در چنین مواردی پیش قدم هستند اما برای شروع این طرح باید جلساتی گذاشته و آنالیز لازم صورت گیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی ادامه داد: شاید برای فاز اول آن آستان قدس اعلام آمادگی کند و در ادامه برای توسعه هم می توان از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های خارجی استفاده کرد.
وی طرح های گردشگری فضاپایه را برای استان مغتنم شمرد و افزود: ما در استان از هر طرح گردشگری که ماندگاری زائر را در استان و مشهد افزایش دهد حمایت کرده و دنبال می کنیم و در همین راستا پروژه هایی نیز در حال انجام است.
براتی افزود: امیدواریم هماهنگی طرح شما در کم ترین زمان ممکن انجام شود و مشتاقانه آمادگی داریم طرح مکتوب اولیه را به ما برای طی فرایند های لازم ارائه کنید چون بلافاصله بعد از گرفتن طرح شما جلسات هماهنگی را خواهیم گذاشت.
 گفتنی است در ابتدای این دیدار، مشاور و دستیار ویژه رئیس سازمان فضایی ایران در خصوص طرح گردشگری فضاپایه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در برخی از نقاط دنیا به دلیل جذابیت فضا به سمت گردشگری مبتنی بر آن البته از نگاه خود رفته اند که این موضوع در کشور ما می تواند بر اساس آیات قرآن باشد.
قندی در همین راستا افزود: در مشهد می توانیم پارک موضوعی آسمان رضوی، پارک علم و فناوری عالم آل محمد و یا پارک های تخصصی با تم فضا را داشته باشیم.
وی در انتهای این دیدار ضمن بیان این که طرح مکتوب خود را ظرف یک هفته آینده به استانداری ارسال خواهد کرد، افزود: با روحیه ای که از شما و آقای رزم حسینی خبر دارم این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا خواهد شد.
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  •  نظرسنجی