۱۳۹۸/۰۱/۲۶
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛
تخلیه روستای چاله زرد و صمدآباد در شهرستان سرخس / اطلاع رسانی به موقع مانع تشدید خسارت های سیل شد
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: اطلاع رسانی و اقدام به موقع اعضای ستاد مدیریت بحران، بسیج و دهیاری ها مانع از تشدید خسارت های ناشی از وقوع سیلاب در سطح استان و به ویژه مناطق روستایی شهرستان سرخس شد.
وحید قربانی در گفت‌وگو با واحد اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با اشاره به تشکیل جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران شهرستان سرخس به منظور رصد شرایط ناشی از فعالیت سامانه بارشی اظهار کرد: عصر امروز حسب دستور استاندار و به منظور برررسی وضعیت بحران شهرستان سرخس به این شهرستان سفر کردیم و به صورت میدانی از روستاهای آسیب دیده ناشی از وقوع سیل بازدید داشتیم.
وی افزود: در 4 روستای چاله زرد، کلاته حاجی مدد، صمدآباد و سنگر در مجموع 150 خانه در اثر وقوع سیل طی 24 ساعت گذشته آسیب دیده اند که با اقدام به موقع اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اسکان اضطراری پیدا کرده اند. 
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای مدیریت بحران در سرخس از دیگر شهرستان ها تامین شده است، اظهار کرد: خوشخبتانه هشدار های لازم به موقع داده شده بود و با اطلاع رسانی فرمانداری، اعضای ستاد مدیریت بحران و بسیج در روستاها، مردم قبل از وقوع هرگونه حادثه ای منازل خود را تخلیه کرده بودند.
وی گفت: خوشخبتانه در نتیجه وقوع سیل در شهرستان سرخس تلفات جانی گزارش نشده است اما خسارت های گسترده ای به اراضی کشاورزی، منازل روستایی و دام ها وارد شد که جزئیات دقیق آن پس از بررسی کارشناسی اعلام می شود. 
‍‍  ‍‍ 
قربانی بیان کرد: ساعاتی قبل و به دنبال تشدید بارش های رگباری، به منظور جلوگیری از خسارت های جانی ناشی از وقوع سیل، دستور تخلیه کامل دو  روستای چاله زرد و صمدآباد و تعدادی از منازل مسکونی روستای پس کمر در شهرستان سرخس صادر شد و اقدامات لازم برای اسکان اضطراری ساکنان این روستا در حال انجام است.
وی با بیان اینکه شهرستان بردسکن بیشترین میزان بارش را طی 24 ساعت گذشته داشته است، افزود: در این مدت بیش از 100 میلمتر بارش در این شهرستان به ثبت رسیده درحالی که مجموع بارش سال زراعی گذشته در بردسکن 120 میلیمتر بوده است و به همین دلیل آبگرفتگی هایی در برخی از روستاها اتفاق افتاده است. 
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی فعال بر روی خراسان رضوی تا شامگاه سه شنبه خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران همچنان در حالت آماده باش قرار دارند و با توجه به پیش بینی هواشناسی هر لحظه احتمال وقوع سیل در شهرستان های شرقی استان وجود دارد.
وی ادامه داد: تذکرات لازم به اعضای ستادهای مدیریت بحران شهرستان ها داده شد و اگر کمکی لازم باشد، امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت شرایط قبل و بعد از وقوع سیل تامین خواهد شد.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی