۱۳۹۷/۰۶/۲۲
استاندار خراسان رضوی :
باید برای حفظ تولید و اشتغال در کنار هم باشیم /عبور از بحران نیازمند آمادگی برای مقابله با شرایط حساس
استاندار خراسان رضوی گفت : برای حفظ تولید و اشتغال استان در شرایط کنونی باید همه در کنار باشیم و بخش خصوصی ، دولتی و قضایی همه در یک راستا برای پیشبرد امور به سمت صلاح و توسعه عمل نمایند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،  علی رضا رشیدیان در هفتمین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولیدی استان که در ادامه بازدید از دو واحد صنعتی و تولیدی در محل یکی از این مجموعه ها برگزار شد ، افزود : امروز دشمن در این جنگ اقتصادی تمامی حربه ها و ابزارهای خود را علیه این ملت و نظام به کار گرفته و از جمله محورهای عمل آن جلوگیری از حصول درآمدهای ارزی برای کشور است.
 وی عنوان کرد : استان  دارای ظرفیت های خوبی برای توسعه مناسبات و مبادلات با کشورهای همجوار دارد و تا جایی که به تولید و تامین نیاز داخلی لطمه وارد نشود باید برای صادرات اقدام شود.
 وی با تاکید بر اینکه باید همه کمک کنیم و آنچه که نفع حداکثری برای اقتصاد کشور و استان دارد انجام دهیم ، افزود : ما به عنوان مدیران اعم از بخش خصوصی و دولتی اجازه نداریم نسبت به تدبیر مسائل مردم غافلگیر شویم .
 وی اظهار کرد : برای آنکه غافلگیر نشویم هیچ کس بهتر از خود بخش خصوصی در شرایط و موقعیت قرار ندارند از این رو باید برای این تحریم ها پیش بینی کنند و بدین منظور برای تداوم تولید و صادرات ، تامین و انتقال ارز و یا خرید بدون انتقال ارز و غیره راهکارها را شناسایی و در تعامل با بخش های دولتی نسبت به تسهیل امور در یک تعامل و مشارکت گسترده اقدام کنند.
رشیدیان اظهار کرد : سال گذشته دو میلیارد دلار صادرات داشتیم و واردات استان یک سوم این رقم معادل 700 میلیون دلار بود که می توان با مدیریت این منابع در استان نسبت به تامین ارز و تسهیل امور تجارت استان و تامین نیازها اقدام کرد.
 وی افزود : باید بتوانیم بین تولید کننده و صادر کننده و وارد کننده ارتباطی نزدیک و منطقی ایجاد نموده به گونه ای که  که خود بتوانند در تعاملی با هم نسبت به مبادله اقدام کنند.
وی ادامه داد : باید درصد سود مشارکت را به نحوی تنظیم کنیم که قیمتها هم در این میان بالا نرود که اگر این شود همه فعالان اقتصادی در یک سیکل معیوب ضرر می کنند.
رشیدیان تصریح کرد : باید خود بخش خصوصی این موضوع رامدیریت کند که ما در مدیریت ارز با استفاده از ظرفیت های استان از توان صادرات به نفع واردات و به نفع بخش خصوصی استفاده کنیم .
وی ادامه داد : زیرا هر چه بخش خصوصی ما قویتر شود از تحریم ها سریعتر عبور می کنیم وبه طور قطع در این شرایط آمریکایی ها نمی توانند تحریم ها را نگه داشته و چون کشوری سرمایه داری و بر اساس منافع تعریف شده اند در پی بازارهای جدید هستند و نمی توانند بازاری را برای دراز مدت از دست بدهند.
طی این نشست مسائل و مشکلات 12 واحد تولیدی و صنعتی استان از جمله دو واحد بازدیدی استاندار بررسی و نسبت به حل و فصل آنها تصمیم گیری شد.
 

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی