۱۳۹۷/۰۴/۲۰
استاندار خراسان رضوی :
ضرورت استفاده از ظرفیت جشن های دهه کرامت برای تقویت تعاملات فرهنگی در حوزه بین الملل
استاندار خراسان رضوی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت جشن های دهه کرامت در راستای تقویت تعاملا فرهنگی در حوزه بین الملل و جهان اسلام تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا رشیدیان در چهارمین نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت استان مشترک با شورای ملی این جشن ها افزود : مفتخر به میزبانی حجت خداوند در روی زمین و امامزادگان واحجب اتعظیم بویژه حضرت معصومه (س) ، احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) و عبدالعظیم حسنی (ع) هستیم .
وی وجود این اماکن مقدس را ظرفیتی بی بدیل در حوزه فرهنگی برشمرد و بر ضرورت استفاده از فیوضات و برکات بقاع متبرکه در راستای تقویت تعاملات فرهنگی تاکید کرد.
وی با اشاره به شعار دهه کرامت مبنی بر "خدمت کریمانه به رسم اهل بیت (ع) گفت : ترویج فرهنگ کریمانه امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به عنوان یکی از رویکردهای مهم برنامه های دهه کرامت باشد.
وی گفت : جشن های دهه کرامت امسال به دلیل شرایط داخلی ، خارجی و بین المللی در مقایسه با سال های گذشته تفاوت های بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی اشاره کرد.
استاندار خراسان رضوی افزود : باید از این مناسبت برای احیای ارزش های انقلاب اسلامی که خودباوری و خداباوری و استقلال است بهره گرفت .
وی ادامه داد : در شرایطی که استکبار جهانی از هیچ اقدامی برای فشار به ملت ایران در ایجاد اختلاف بین قوا و دستگاه های اجرایی کوتاهی نمی کند، باید با ایجاد روحیه نشاط و شادابی و تبیین دستاوردهای بابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی باور همراهی دولت با مردم تقویت شود.
رشیدیان یکی از شاخص های حرکت در مسیر انقلاب اسلامی را کسب رضایتمندی مردم دانست و افزود : به طور قطع تمامی خادمان مردم دل در گرو نظام و انقلاب اسلامی دارند و برای رفع مشکلات آنان تلاش می کنند .
استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارتقای جایگاه فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی کشور طی 40 سال گذشته گفت : این موضوع که امروز در منطقه به عنوان کشوری مستقل و صاحب نظر ایفای نقش می کنیم از جمله برکات پیروزی انقلاب اسلامی است که باید برای مردم تبیین شود.
وی جشن های دهه کرامت را فرصتی مناسب برای تقویت تعامل و ارتباط با مردم و انسجام و اتحاد درونی بر مبنای سیره رضوی دانست.
وی با اشاره به مناظرات وتعاملات حضرت رضا (ع) گفت : باید از ظرفیت این جشن ها برای گفتمان با ادیان الهی مبتنی بر فرهنگ رضوی و حب به پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) با نگاه معرفت افزایی استفاده کرد.
وی با بیان اینکه جشن های دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز می شود که به نام روز دختر نامگذاری شده است ، اظهار کرد : با توجه به تهاجمات گسترده ای که دشمنان در خصوص موضع جایگاه زن در جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده اند باید این روز برجسته شود و دختران در این مناسبت به صورت ویژه تکریم شود.
استاندار خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیت رسانه اعم از مکتوب و غیر مکتوب به منظور اطلاع رسانی مناسب و گسترده برنامه های این دهه تاکید کرد.
رئیس شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت کشور هم در این نشست گفت : جشن های این دهه با رویکرد معرفت افزایی ، وحدت آفرینی و خدمت کریمانه دنبال می شود.
حجت الاسلام ارزانی افزود : با محوریت اهل بیت (ع) تمامی نگاه ها و سلایق به سمت خدمت صادقانه و کریمانه به این ساحت مقدس هدایت می شود.
حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) 25 برنامه ، حرم مطهر احمدابن موسی (شاهچراغ ) 50 برنامه ، آستان مقدس رضوی 14 عنوان برنامه در حرم مطهر ، 10 عنوان در شهر مشهد و 19 برنامه در گستره ملی و9 عنوان برنامه در حوزه بین الملل در 4 کشور برنامه ریزی کرده اند.
همچنین کاروان زیر چتر خورشید حرم مطهر رضوی در 15 کشور طی این دهه برنامه خواهد داشت.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

سایر
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی